NA ČO SI DAŤ POZOR PRI VÝBERE OBKLADAČA

left arrow
right arrow

Problém

Nie je nič horšie, ako prerábať obklady a dlažby za tisícky eur len kvôli zlému obkladačovi. Ako sa mu vyhnúť?

Príčina

Za tie roky skúseností s majstrami sme prišli na dve veci, ktoré by ste mali sledovať: aké má majster náradie a akú má disciplínu pri práci.


Ak majster nechce investovať do kvalitného náradia (aj keď je v technických listoch k produktom vyslovene odporúčané), spôsobí vám zbytočné starosti. Ak použije nesprávne náradie napríklad na nanesenie epoxidovej škárovačky, rýchlo zistíte, že na povrchu obkladu po škárovačke vznikol film, ktorý sa veľmi zložito odstraňuje. So správnym náradím je zostatok minimálny.

A pracovná disciplína? Dajte si rozhodne pozor na majstrov, ktorí si chcú zjednodušiť prácu. Ak sa majster ponáhľa, môže vám naniesť škárovačku do špáry, ktorá je v chladné ráno zvlhnutá rosou a problém sa čoskoro prihlási. Sú aj majstri, ktorí nečítajú návody, lebo očakávajú, že práca so všetkými maltami je v podstate rovnaká. Potom zistia, ako rýchlo im špičková malta tvrdne a rozriedia ju vodou, aby ju stihli naniesť. A môžete zabudnúť na špeciálne vlastnosti, ktoré vaša špárovačka mala mať.

Riešenie

V prvom rade, vizitkou dobrého majstra je jeho náradie. Hľadajte uňho kvalitné, čisté náradie, o ktoré sa očividne stará a ktoré je vhodné na daný typ škárovacej hmoty. Uistite sa, že s produktami, ktoré mienite použiť, má skúsenosti. V prípade produktov Mapei sa obráťte na Majstrov Mapei, ktorých zaškolili naši technici v Mapei Akadémii. Dajte si pozor na majstra, ktorý na všetky materiály a typy priestorov chce použiť rovnaký produkt. Uprednostnite majstra, ktorý dodržuje technologické postupy a váš kladačský plán, neponáhľa sa a obklady po sebe dôkladne očistí.

Viac informácií

majstermapei.sk