Škárovacia hmota sa mrví

left arrow
right arrow

Problém

Škárovacia hmota sa mrví - chýbajúci pevný a tvrdý škárovací spoj ako výsledok škárovania

Príčina

Riešenie

Škárovacia hmota nebola správne nanesená do škár.

Použite škárovací nástroj zo stredne tvrdej alebo tvrdej gumy a škárovačku nanášajte v uhle 45 stupňov k povrchu dlaždice. Nadmernú maltu treba odstrániť v 90-stupňovom uhle z povrchu dlaždice. Pohybuje sa diagonálne k spojom.

Vytvrdzovanie škárovacej hmoty môže ovplyvniť teplota, vlhkosť alebo vietor. Ak škárovacia hmota nevytvrdne správne, môže prasknúť, vznikajú drobné dierky alebo škára zostané sypká a bude sa mrviť.

 

Pri aplikácii sa riaďte pokynmi na štítku produktu a technickým listom (TDS). Ak už k problemu došlo, odstráňte škárovaciu maltu a nahraďte ju čerstvou.

 

Škárovacia hmota nebola správne pripravená. Bolo pridanej veľa alebo málo vody, zmes bola nedostatočne premiešaná, alebo nebol ponechaný dostatok času na zreagovanie chemických zložiek v malte.

Postupujte podľa pokynov na štítku produktu a v technickom liste. Ak už k problemu došlo, odstráňte škárovaciu maltu a nahraďte ju čerstvou.

Čas použiteľnosti škárovacej zmesi vypršal.

Čas použiteľnosti produktu nájdete na balení produktu. Škárovaciu zmes po dobe spotreby zlikvidujte. Ak už k problemu došlo, odstráňte škárovaciu maltu a nahraďte ju čerstvou.